EMC VNX

Dell EMC VNX

Rodzina EMC® VNX® oferuje najlepsze w branży, nowatorskie rozwiązanie klasy korporacyjnej w zakresie plikowej, blokowej i obiektowej pamięci masowej, które jest skalowalne i łatwe w użytkowaniu. Ta platforma pamięci masowej nowej generacji łączy w sobie elastyczny, dysponujący dużymi możliwościami sprzęt z zaawansowanym oprogramowaniem zapewniającym wydajność działania, zarządzanie danymi i ich zabezpieczenie, które zaspokajają coraz większe potrzeby współczesnych firm.

Oferowana jest cała gama systemów, począwszy od niedrogich rozwiązań klasy podstawowej, a skończywszy na bardzo wydajnych systemach zapewniających obsługę petabajtów informacji, przeznaczonych dla najbardziej wymagających aplikacji. Rodzina VNX obejmuje serię VNXe® przeznaczoną dla menedżerów działów informatycznych w mniejszych firmach oraz serię VNX zaprojektowaną z myślą o potrzebach średnich i większych przedsiębiorstw w zakresie wysokiej wydajności i skalowalności.

Seria VNX – potężna, wydajna, niezawodna i prosta

Seria VNX jest niezawodną platformą pozwalającą na konsolidację zbiorów danych blokowych, serwerów plików oraz danych aplikacji starszego typu. Umożliwia ona organizacjom dynamiczny wzrost, zapewnia możliwość współużytkowania danych oraz pozwala na ekonomiczne zarządzanie dostępem do wieloprotokołowych systemów plików oraz wieloprotokołowej blokowej pamięci masowej. Środowisko operacyjne VNX umożliwia klientom systemów Microsoft Windows i Linux/UNIX współużytkowanie plików w środowiskach wieloprotokołowych (NFS i CIFS). Jednocześnie zapewnia szerokopasmowy dostęp do protokołów iSCSI, Fibre Channel i FCoE dla wrażliwych na opóźnienia aplikacji przetwarzających dane blokowe. Kombinacja oprogramowania EMC Atmos® Virtual Edition i pamięci masowej VNX zapewnia obsługę obiektowej pamięci masowej i umożliwia klientom zarządzanie aplikacjami internetowymi za pomocą programu EMC Unisphere. Ponadto rozwiązanie EMC ViPR™ udostępnia powiązane funkcje zarządzania i interfejsy obiektowe do pamięci masowej VNX na potrzeby wielu środowisk przetwarzania w chmurze.

WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ SYSTEMU DZIĘKI OPTYMALIZACJI Z UŻYCIEM PAMIĘCI FLASH

Seria VNX w oparciu o architekturę MCx pozwala wykorzystać duże możliwości pamięci Flash do obsługi zwirtualizowanych aplikacji o wysokich wymaganiach w zakresie wydajności i niewielkich opóźnień.

W tradycyjnym podejściu do tworzenia macierzy hybrydowych dyski Flash są dodawane do macierzy, podobnie jak mechaniczne dyski twarde. Takie postępowanie umożliwia konsolidację wielu różnorodnych obciążeń i pozwala uzyskać niską cenę pamięci. Jednak ze względu na to, że system nie został zaprojektowany pod kątem użycia pamięci Flash, ogranicza to jego skalowalność i zwiększa koszt.

Dodatkowe oprogramowanie

  • Data at Rest Encryption – nie jest częścią VNX Essentials Pack; VNX oferuje szyfrowanie danych na bazie kontrolera (D@RE).
  • EMC Storage Analytics – nie jest częścią VNX Essentials Pack; dostarcza funkcjonalności związanej z pamięcią masową VNX dla VMware vRealize Operations Manager
  • Application Protection – Oprogramowanie EMC AppSync automatyzuje proces tworzenia kopii migawkowych zachowując przy tym konsystencje danych z poziomu aplikacji.

Funkcje poszczególnych modułów mogą się różnić w zależności od systemu. Szczegółowe informacje można znaleźć w karcie danych pakietów oprogramowania EMC serii VNX. Pakiety oprogramowania serii VNXe oferują uproszczoną ochronę danych. Więcej informacji można znaleźć w karcie danych pakietów oprogramowania EMC serii VNXe.