EMC VNXe

Dell EMC VNXe

Seria VNXe została opracowana z myślą o menedżerach IT. Stanowi ona zintegrowany system pamięci masowej dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dla oddalonych biur i działów większych firm. Ceny systemów serii VNXe rozpoczynają się od niecałych 10 000 USD. Za tę kwotę klient uzyskuje rzeczywistą konsolidację pamięci masowej z niepowtarzalnym, zorientowanym na aplikacje podejściem, które usuwa granice między aplikacjami i używaną przez nie pamięcią masową.

To proste i zorientowane na aplikacje podejście do zarządzania współużytkowaną pamięcią masową sprawia, że seria VNXe jest idealnym rozwiązaniem dla menedżerów IT oraz administratorów aplikacji o ograniczonych kwalifikacjach w zakresie pamięci masowej. Program EMC Unisphere dla serii VNXe umożliwia łatwe udostępnianie pamięci masowej dla oprogramowania Microsoft Exchange, udziałów plików, woluminów iSCSI oraz oprogramowania VMware i Hyper-V przy użyciu kreatorów. Oprogramowanie VNXe zapewnia ścisłą integrację z platformą VMware, co ułatwia wydajne zarządzanie środowiskami zwirtualizowanymi. Po uzupełnieniu o program Unisphere Central seria VNXe staje się także idealnym rozwiązaniem w przypadku wdrożeń w zdalnych oddziałach (remote offi ce-branch offi ce, ROBO). Wbudowane możliwości zwiększające wydajność, takie jak deduplikacja plików z kompresją oraz technologia „thin provisioning”, pozwoliły uprościć obsługę i obniżyć początkowe koszty pamięci masowej nawet o 50%. Pakiety oprogramowania, ułatwiające wykonywanie kopii zapasowych oraz zapewniające zdalną ochronę danych i odzyskiwanie sprawności po awarii, są wyposażone w łatwą do skonfigurowania funkcję tworzenia kopii migawkowych.

Łatwe przechowywanie

Seria VNXe zapewnia wysoką dostępność dzięki wykorzystaniu komponentów nadmiarowych, takich jak zasilacze, wentylatory i procesory pamięci masowej, a także dzięki obsłudze funkcji dynamicznego przełączania awaryjnego i poawaryjnego. Ponadto seria VNXe umożliwia aktualizację oprogramowania lub sprzętu podczas działania systemu. Zapewnia także łatwy dostęp do obszernych zasobów informacyjnych, takich jak wyczerpująca dokumentacja internetowa, szkolenia oraz filmy instruktażowe, pozwalających wzbogacić wiedzę i szybko odnaleźć odpowiedzi na nurtujące pytania.