Dell EMC VxRail

Dell EMC VxRail

VCE VxRailAppliance to oferowane przez firmy VCE i VMware wyjątkowe urządzenie, które jako element infrastruktury hiperkonwergentnej umożliwia najłatwiejszą i najszybszą realizację w pełni zwirtualizowanego środowiska centrum przetwarzania danych definiowanego programowo (SDDC - Sofware-Defined Data Center). Urządzenie mieści się w zaledwie dwóch jednostkach stelażowych. To proste i ekonomiczne rozwiązanie hiperkonwergentne udostępnia zasoby obliczeniowe i sieciowe oraz zasoby pamięci masowej (pełna obsługa sieci pamięci masowej - SAN), a tekże możliwości wirtualizacji i zarządzania, pozwalające na wykorzystanie w wielu różnych zastosowaniach oraz przy różnych rodzajach obciążenia.

Rozwiązanie bazuje na oprogramowaniu VMware Hyper-Converged i jest zarządzane przy użyciu interfejsu vCenter, dobrze znanego dotychczasowym klientom VMware. Pełna integracja z dotychczasowymi narzędzami VMware, takimi jak vCops i vRealize, pozwala na wykorzystanie narzędzi informatycznych i procesów już wcześniej wdrożonych u klienta. Ponadto VxRail Appliance jest wykrywalne i widzialne przez system VCE Vision™ Intelligent Operations, co zapewnia kompleksowe środowisko zarządzania całą infrastrukturą informatyczną, od rdzeniowej po brzegową.

Urządzenie VxRail Appliance udostępnia w konfiguracji standardowej (bez dodatkowych opłat) pełną gamę zintegrowanych usług dotyczących danych, włącznie z replikacją, kopiami zapasowymi i obsługą warstw w chmurze. Ponadto jest wyposażone w technologie ochrony danych, takie jak EMC RecoverPoint for VMs, oraz VMware vSphere Data Protection. Zintegrowany komponent EMC CloudArray umożliwia bezproblemowe stosowanie urzędzenia w chmurach publicznych i prywatnych, co pozwala na bezpieczne rozszerzanie pojemności pamięci masowej praktycznie bez ograniczeń - dostępna jest dodatkowa pamięć masowa na żądanie (w chmurze) w ilości 10 TB na urządzenie.

Urządzenie VxRail Appliance jest oferowane ze światowej klasy usługami pomocy technicznej do sprzętu i oprogramowania, dostępnymi z jednego punktu kontaktowego. Oferowane są opcje pomocy technicznej EMC Enhanced i Premium. Każda z nich obejmuje usługi EMC ESRS, w ramach których system prewencyjnie nawiązuje dwukierunkowe połączenia z centrum serwisowym na potrzeby zdalnego monitorowania, diagnozowania i naprawy, co zapewnia maksymalną dostępność systemu.

Niżej podajemy szczegółową specyfikację oraz porównanie dostępnych modeli produktu VxRail Appliance. 

Elastyczność i wybór

Urządzenie VxRail Appliance może być skonfigurowane sprzętowo na zamówienie, odpowiednio do potrzeb klienta. Dostępne są procesory Intel najnowszej generacji oraz różne opcje pamięci operacyjnej, masowej i buforowej zwiększające wydajność urządzenia. Dzięki temu klienci mogą dokonać zakupu zgodnie z aktualnymi potrzebami, a jednocześnie mają zapewnioną przewidywalną ścieżkę skalowania zgodnie z podejściem "płać w miarę wzrostu".

Węzły oparte w całości na pamięci flash - maksymalna wydajność oraz możliwości skalowania na potrzeby obciążeń i zastosowań wymagających małych opóźnień.

Węzły hybrydowe - rozmaite kombinacje wydajności i kosztów w zależności od użytych opcji procesorów, pamięci operacyjnej oraz pamięci masowej.

Wydajność i skalowalność

Urządzenie VxRail Appliance, oparte na oprogramowaniu VMware vSphere™ i VMware Virtual SAN™, stanowi sprawdzony element SDDC. Cechuje się wydajnością nawet 5 razy wyższą niż inne urządzenia hiperkonwergentne. Umożliwia przy tym wdrożenie małej konfiguracji, a potem jej rozbudowę od 40 do 3200 maszyn wirtualnych. Skalowanie pojemności i wydajności jest łatwe oraz nie zakłóca eksploatacji. 

Replikacja

RecoverPoint for VMs to proste, efektywne i sprawdzone rozwiązanie do usuwania skutków awarii systemu VMware vSphere, umożliwiające ochronę maszyn wirtualnych na odpowiednim poziomie szczegółowości. Bezustanna ochrona danych, wbudowane funkcje koordynacji i automatyzacji oraz możliwość przywrócenia do dowolnego punktu w czasie zapewniają ciągłość biznesową. Każde urządzenie VxRail Appliance obejmuje licencje na replikację 15 maszyn wirtualnych, co zaspokaja potrzeby większości klientów; opcjonalnie można zakupić większą liczbę licencji. 

Kopie zapasowe i odtwarzanie danych

Wbudowana funkcja VMware Data Protection zapewnia ochronę danych każdej aplikacji czy maszyny wirtualnej w VxRail Appliance. Funkcja ta jest zaimplementowana jako urządzenie wirtualne o maksymalnej pojemności 8 TB i bazuje na technologii EMC Avamar z wbudowaną deduplikacją, co pozwala na zmniejszenie obciążenia sieci oraz skrócenie czasu wykonywania kopii zapasowej. Zarządzanie ochroną odbywa się z dobrze znanego interfejsu internetowego vCenter.

Chmura

Zintegrowany komponent EMC CloudArray umożliwia bezproblemowe stosowanie VxRail Appliance w chmurach publicznych i prywatnych, co pozwala na bezpieczne rozszerzanie pojemności pamięci masowej praktycznie bez ograniczeń - dostępna jest dodatkowa pamięć masowa na żądanie (w chmurze) w ilości 10 TB na urządzenie.

Użyteczność i zarządzanie

Urządzenie VxRail Appliance bazuje na oprogramowaniu VMware Hyper-Converged i jest zarządzane przy użyciu interfejsu vCenter, dobrze znanego dotychczasowym klientom VMware. Pełna integracja z dotychczasowymi narzędziami VMware, takimi jak vRealize Operations, umożliwia wykorzystanie i rozszerzenie już wdrożonych przez klienta narzędzi informatycznych oraz procesów, a równocześnie udostępnia platformę dla wdrożenia najnowszych rozwiązań VMware, takich jak VMware NSX czy Horizon Air Hybrid Mode. Ponadto VxRail Appliance jest wykrywalne i widzialne przez system VCE Vision™ Intelligent Operations, co zapewnia kompleksowe środowisko zarządzania całą infrastrukturą informatyczną, od rdzeniowej po brzegową. 

Serwis i pomoc techniczna najwyższej światowej klasy

Pomoc techniczna do sprzętu i oprogramowania jest dostępna globalnie w trybie 24x7. Ponadto dostępne są usługi EMC ESRS, w ramach których system bezpiecznie łączy się z centrum serwisowym na potrzeby zdalnego monitorowania, diagnozowania i naprawy. Oznacza to, że pomoc techniczna do VxRail Appliance jest na najwyższym poziomie.