HPE Aruba

HPE Aruba

Hewlett Packard Enterprise


Hewlett Packard Enterprise jest jednym z liderów rynku przewodowych i bezprzewodowych urządzeń sieciowych. Firma działa na rynku od 2015 roku powstała z podziału firmy HP mającej wieloletnie doświadczenie na rynku IT. Poprzez niedawny zakup firmy Aruba jej oferta wzbogaciła się o znakomite rozwiązania sieci WiFi.

Mobility Campus

Szeroka gamma przełączników sieciowych L2 i L3 z zaawansowanymi funkcjami sieciowymi wraz z punktami dostępowymi Aruba stanowi pełną ofertę do stworzenia nowoczesnej i mobilnej sieci. Kilkanaście modeli kontrolerów WiFi umożliwia dobór optymalnego rozwiązania w zależności od potrzeb danej organizacji. Tak stworzona infrastruktura dostarcza szybkiego WiFi z niezawodnością sieci przewodowej pozwalając na korzystanie z wszelkich aplikacji biznesowych. Zastosowanie oprogramowania kontroli dostępu ClearPass chroni integralność danych ich prywatność oraz poufność w zależności od funkcji użytkownika w środowisku BYOD.

Punkty dostępowe

Punkty dostępowe Aruba pracujące w standardzie 802.11ac oferują najwyższą prędkość oraz wydajność. Dzięki technologii Instant mogą pracować w środowisku bez dedykowanego kontrolera umożliwiając zarządzanie przy pomocy jednego adresu IP.

Dowiedz się więcej

Kontrolery Aruba

Kontrolery mobilne (sprzętowe oraz wirtualne) oferują optymalizację sieci, zaawansowaną kontrolę dostępu jak i usługi sieciowe. Znacznie upraszczają proces integracji oraz zapewnienia wysokiego stopnia bezpieczeństwa.

Dowiedz się więcej

WiFi dla SMB

Rozwiazania WiFi dedykowane dla małych firm umożliwiają budowę profesjonalnych sieci WLAN bez konieczności zakupu drogiego kontrolera. W tak budowanym klastrze można umieścić do 16 urządzeń.

Dowiedz się więcej

HPE Aruba Clearpass

Aruba ClearPass (ClearPass Access Management System) to system dostarczany w postaci maszyny wirtualnej bądź fizycznego serwera. Platforma ta umożliwia centralne zarządzanie i monitorowanie dostępem do sieci zarówno bezprzewodowych jak i przewodowych. Aruba ClearPass to zaawansowany system AAA bazujący na standardach RADIUS oraz TACACS+. Szeroka gama zastosowań ClearPass obejmuje m.in.:

  • autoryzację bezprzewodową i przewodową w sieciach korporacyjnych,
  • realizację dostępu dla gości,
  • realizację dostępu BYOD (Bring Your Own Device),
  • wymuszanie polityk bezpieczeństwa dla użytkowników lokalnych i mobilnych.

ClearPass współpracuje z szeroką gamą urządzeń sieci LAN i WLAN, możliwa jest integracja nie tylko z bezprzewodowymi sieciami Aruba, ale także z rozwiązaniami takich producentów jak: Alcatel, CISCO, HP, Juniper, RuckusWireless i kilkudziesięciu innych.