Zostaw e-mail i dowiedz się jak Oracle ODA może rozwinąć Twoją firmę. 

ODA
Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Oracle Database Appliance

Oracle Database Appliance

Platforma bazodanowa przeznaczona na rynek średniej wielkości przedsiębiorstw. W jednym urządzeniu zawiera sprzęt, pamięć masową (ang. storage), oprogramowanie oraz rozwiązania sieciowe. Cechą charakterystyczną systemu Oracle Database Appliance (ODA) jest prostota.

Wszystkie elementy zostały opracowane jako jeden system i nie wymagają skomplikowanej instalacji – wystarczy rozpakować system, podłączyć przewód zasilania, okablowanie sieciowe i nadać nazwę. Poza oszczędnością, jeśli chodzi o koszty, oszczędzasz też czas specjalistów. Oracle podaje, że na przestrzeni trzech lat trzeba poświęcić ok. 36 godz. na zadania związane z instalacją i utrzymywaniem rozwiązania Database Appliance, podczas gdy własna platforma to ok. 863 godz. w tym samym czasie.

Zobacz zastosowania i możliwości

ODA jest urządzeniem zoptymalizowanym do pracy z bazą danych Oracle i może dostarczać usługi bazodanowe w różnych zastosowaniach, w tym przy składowaniu danych (hurtownia danych) czy OLTP (On-line Transaction Processing), czyli przetwarzaniu transakcyjnym, obejmującym takie zastosowania jak systemy rezerwacji, obsługa punktów sprzedaży, systemy śledzące itp. Jeśli masz tego typu potrzeby, np. twoja firma przetwarza transakcje internetowe, warto rozważyć zakup rozwiązania takiego jak ODA.

Jak wygląda wdrożenie

Oracle Database Appliance - przewodnik

Korzystając z ODA administratorzy mogą wdrożyć bazę danych w ciągu paru godzin, zamiast dni. Dzięki temu dział IT może przyspieszyć generowanie przychodów z nowych funkcji oprogramowania i zwiększyć możliwości rozwoju. Firma będzie mogła szybciej wprowadzać nowości na rynek, przy zachowaniu tej samej, wysokiej jakości. Dodatkowo obniżasz koszty operacyjne poprzez skrócenie czasu, jaki tradycyjnie zajmuje praca nad zapewnieniem środowiska do testowania i rozwoju projektów informatycznych.

Przygotowaliśmy bezpłatny 10-częściowy kurs e-mail – przewodnik z przydatnymi treściami na temat platformy bazodanowej. Co dwa dni wysyłamy jedną część, abyś mógł zapoznać się z kluczowymi informacjami w wygodny sposób. W każdej chwili możesz się z nami skontaktować, aby zadać pytania na temat ODA, które są związane z twoim biznesem.

Kurs składa się z następujących części:

/1/ Wyzwania działów IT

/2/ ODA - wiedza w pigułce

/3/ Uproszczenie instalacji serwera dzięki OAM

/4/ Sprzęt z Oracle ODA

/5/ Możliwości po stronie baz danych

/6/ Obsługiwane bazy danych

/7/ Ochrona przed GDPR

/8/ Elastyczne licencjonowanie bazy Oracle Database

Oracle Database Appliance - przewodnik

Wymagane pola nie zostały wypełnione. Proszę wypełnić luki.

Wybrane funkcje Oracle Database Appliance

Łatwe wdrażanie

 

Wbudowana diagnostyka i obsługa techniczna  

Do obsługi wystarczy administrator baz danych

 

Licencjonowanie w modelu Pay-as-you-Grow

Duże oszczędności czasu i finansów

 

Najlepsza baza danych na świecie

Przemyślane licencjonowanie i najlepsza baza danych

Możesz wykupować licencje na wykorzystywanie tylko tych rdzeni procesora, które są potrzebne w twojej firmie, a kiedy zapotrzebowanie wzrośnie – uaktywniasz więcej rdzeni i dodajesz kolejne licencje. Skalowanie systemu jest przez to bardzo wygodne i łatwe. Nie musisz tracić czasu i ponosić kosztów związanych z unowocześnianiem sprzętu.

W porównaniu do platform bazodanowych tworzonych samodzielnie, gdzie musisz kupić wszystkie potrzebne komponenty, a później ewentualnie przeprowadzać modernizacje sprzętu czy oprogramowania, w przypadku Oracle Database Appliance zyskujesz dostęp do profesjonalnej maszyny, którą możesz później aktualizować z poziomu oprogramowania.

Dodatkowo warto wiedzieć, że Oracle Database Appliance współpracuje z bazą Oracle Database 12c Release 2. Według raportów niezależnych firm badawczych takich jak Gartner i Forrester Research, to najszybsza, najbardziej skalowalna i niezawodna technologia baz danych do przetwarzania typowych obciążeń, w tym do przetwarzania transakcyjnego, hybrydowego przetwarzania transakcji i analiz, magazynowania danych, Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) oraz najlepsza baza danych działająca w pamięci (in-memory).
Oracle Database Appliance - klaster typu Highly-Available

Oracle Database Appliance - klaster typu
Highly-Available

Klaster komputerowy to grupa połączonych ze sobą jednostek komputerowych (np. wydajnych komputerów PC), które współpracują ze sobą i sumarycznie zapewniają lepszą wydajność i możliwości pracy. Komputery wchodzące w skład klastra nazywamy węzłami (z ang. node).

ODA to klaster typu Highly-Available, czyli o wysokiej dostępności. Zapewnia on wysoką dostępność do krytycznych dla firmy aplikacji i danych. Może być wykorzystywany m.in. do utrzymywania bardzo obciążonych usług sieciowych (np. serwerów www).

Korzystając z ODA masz pewność, że wybrane usługi lub produkty będą dostępne nieprzerwanie. ODA bardzo dobrze nadaje się do prowadzenia baz danych i aplikacji o wysokiej dostępności – takich, gdzie występuje duże obciążenie po stronie klientów i oczekiwana jest szybka reakcja po stronie serwera (w milisekundach).

Oracle Database Appliance X6-2S i X6-2M

Systemy X6-2S, X6-2M i X6-2L zostały zoptymalizowane do pracy z bazami danych Oracle Database Standard Edition, Standard Edition One, Standard Edition 2 oraz Enterprise Edition (pojedyncze instancje). Co je wyróżnia? Przede wszystkim bardzo wydajne nośniki SSD NVM Express (NVMe), zapewniające bardzo wysoką przepustowość.

Więcej informacji

Oracle Database Appliance X6-2 HA

X6-2 HA jest zamknięty w obudowie typu Rack 6U (sześć półek) i zawiera dwa serwery. Każdy z serwerów został wyposażony w dwa 10-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5-2630 v4, 256 GB pamięci, a także łączność sieciową 10-Gigabit Ethernet (10GbE). Serwery są ze sobą połączone poprzez standard InfiniBand (wielokanałowy interfejs o wysokiej przepustowości i krótkim czasie dostępu) i wykorzystują dyski SAS o wysokiej wydajności. Model X6-2-HA oferuje możliwość wdrożenia zwirtualizowanej platformy opartej na rozwiązaniu Oracle VM. Firmy, które skorzystają z Oracle VM mogą lepiej przydzielać swoje zasoby do baz danych i aplikacji, które będą pracować na tym samym fizycznym serwerze.

Więcej informacji

Zadzwonimy do Ciebie