Zostaw e-mail i dowiedz się jak Oracle ODA może rozwinąć Twoją firmę. 

ODA
Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Łatwe wdrożenie

W przypadku Oracle Database Appliance (ODA) w jednym urządzeniu znajdziesz sprzęt, pamięć masową (ang. storage), oprogramowanie oraz rozwiązania sieciowe.

Wystarczy rozpakować system, podłączyć przewód zasilania i okablowanie sieciowe. Następnie uruchamiamy narzędzie instalacyjne Oracle Appliance Manager, aby utworzyć podzieloną na klastry bazę danych o wysokiej dostępności. Gotowe – ODA działa już po ok. 2 godzinach.

Oszczędzaj czas i pieniądze

Jak podaje firma Oracle, na przestrzeni trzech lat trzeba poświęcić ok. 36 godz. na zadania związane z instalacją i utrzymywaniem rozwiązania ODA, podczas gdy własna platforma, zbudowana samodzielnie, to ok. 863 godz. w tym samym czasie. Właśnie tak dużo czasu specjalistów IT i administratorów możesz zaoszczędzić, jeśli zdecydujesz się na ODA.

Łatwość przy tworzeniu platformy bazodanowej

Jeśli zdecydujesz się na stworzenie platformy bazodanowej samodzielnie, musisz połączyć ze sobą cztery elementy sprzętowe i programowe: serwer, rozwiązania storage'owe (pamięć masowa), sieć oraz bazę danych. Dodatkowo piątym elementem jest konieczna współpraca ze specjalistami, którzy dysponują odpowiednią wiedzą z zakresu sprzętu i oprogramowania, by stworzyć działającą platformę.

Tymczasem wybierając ODA zyskujesz od razu skonfigurowane, gotowe do pracy urządzenie all-in-one (wszystko w jednym).

Wystarczy administrator ds. baz danych

Przy wybraniu własnej platformy często potrzebne są kompetencja i wiedza, której nie ma jedna osoba. Zwykle potrzebujesz specjalistów takich jak administrator ds. baz danych, specjalista ds. sieci, specjalista ds. pamięci masowych, a także potrzebne są wiedza i umiejętności z zakresu instalowania i konfigurowania rozwiązań technologicznych tak, aby poprawnie ze sobą współpracowały.

W przypadku Oracle ODA nie ma potrzeby do tego, aby utrzymywać tylu specjalistów i wystarczy administrator ds. baz danych. Już ten fakt powoduje, że inwestycja w ODA to dobre wyjście dla firm, szczególnie tych, które kierują się strategią długoterminową i dostrzegają korzyści, na jakie można liczyć po dłuższym okresie.

Zadzwonimy do Ciebie