Zostaw e-mail i dowiedz się jak Oracle ODA może rozwinąć Twoją firmę. 

ODA
Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Najlepsza baza na świecie

Najlepsza baza danych na świecie

Urządzenia Oracle Database Appliance mogą współpracować z bazą danych Oracle Database 12c. Dlaczego warto zdecydować się na bazę Oracle?

Oracle Database 12c Release 2 to najlepsza baza na świecie

Oracle Database 12c Release 2 jest najszybszą, najbardziej skalowalną i niezawodną technologią baz danych. Firma Oracle nieustannie inwestuje w jej rozwój i wspiera firmy w przechodzeniu na chmurę, do baz danych typu in-memory, Big Data i na inne rozwiązania. Jeśli nie zmienisz starej architektury bazy danych, zostaniesz w tyle i stracisz przewagę konkurencyjną.

W wielu raportach niezależnych analityków Oracle Database 12c jest uznawana za najlepszą bazę danych do przetwarzania typowych obciążeń, w tym do przetwarzania transakcyjnego, hybrydowego przetwarzania transakcji i analiz, magazynowania danych, Internetu rzeczy (ang. Internet of Things) oraz najlepszą bazę danych działającą w pamięci (in-memory).

Zapoznaj się z niezależnymi analizami

The Forrester Wave: In-Memory Databases, Q1 2017 – w tym raporcie baza Oracle uzyskała najwyższe oceny w kategorii in-memory.

Zobacz więcej

Critical Capabilities for Operational Database Management Systems, Q4 2016 – w raporcie Gartnera, Oracle uzyskał najwyższy wynik w trzech spośród czterech kategorii: transakcje tradycyjne, hybrydowe przetwarzanie transakcji i analiz (HTAP) oraz Lightweight Events and Observations.

Zobacz więcej

Magic Quadrant for Data Management Solutions for Analytics – Oracle zajął też najwyższe miejsce na osi „zdolność do realizacji” w raporcie firmy Gartner z lutego 2017 r.

Zobacz więcej

Dostępne rozwiązanie in-memory

Możemy wybrać bazę danych in-memory, co oznacza, że dane są przechowywane w pamięci (RAM) i nie trzeba marnować czasu na wczytywanie ich z dysku do RAM lub – w trakcie przetwarzania – przechowywać niektórych danych w RAM i niektórych (tymczasowo) na dysku. Wszystko jest przez cały czas w pamięci, zapewniając wyższą przepustowość w porównaniu do dysków. Dzięki temu procesor (CPU) ma szybszy dostęp do danych, które należy przetwarzać.

Wybrane funkcje bazy 12c R2 Enterprise Edition

Przedstawiamy wybrane z oferowanych rozwiązań, dostępnych dla bazy danych w edycji Enterprise w ramach dodatkowych pakietów:

Oracle Database Vault

Zapewnia zaawansowaną ochronę wrażliwych danych aplikacji przed niezautoryzowanym działaniem osób postronnych, które może wynikać z eskalacji uprawnień lub pozyskania dostępu za pomocą metod socjotechnicznych do konta bazodanowego z wysokimi uprawnieniami (np. do roli SYSDBA).

Implementacja Vault pozwala na budowanie chronionych obszarów bez konieczności czasochłonnego i kosztownego modyfikowania kodu źródłowego systemu. Co więcej, Vault zapewnia blokadę dostępu do wrażliwych danych poprzez interfejs bazodanowy nawet w przypadku nieuprawnionego dostępu do systemu operacyjnego. Jest on więc również ochroną przed potencjalnymi błędami, jakie mogą zostać popełnione przez początkujących administratorów.

Oracle Advanced Security

Dodatkowo płatna opcja umożliwiająca szyfrowanie całych przestrzeni tabel - można ją dokupić do bazy Enterprise Edition. Oracle Advanced Security pomaga organizacjom przestrzegać zasad poufności i prywatności narzucanych przez organy regulujące. To kompleksowa ochrona danych dla firm, obejmująca m.in. szyfrowanie takich danych jak dane kart kredytowych, numery ubezpieczenia, dane identyfikujące klientów, itp.

Oracle Data Masking and Subsetting

Pakiet zapewniający kompleksowe, łatwe w obsłudze rozwiązanie do dzielenia się danymi produkcyjnymi z wewnętrznymi i zewnętrznymi jednostkami. Równocześnie w trakcie udostępniania danych zawsze możemy liczyć na to, że dane wrażliwe i poufne są w pełni bezpieczne i nie mogą przedostać się do innych podmiotów. Rozwiązanie to zastępuje poufne dane w bazie danych specjalnymi mechanizmami maskowania. Dzięki temu personel ds. kontroli jakości może np. testować autentyczne scenariusze na bazie danych, a jednocześnie nie naruszać przy tym polityki prywatności i prawa klientów lub użytkowników.

Skontaktuj się z przedstawicielem Arrow ECS www.arrow.pl/oda-kontakt, aby dowiedzieć się więcej na temat możliwości zabezpieczenia się i przygotowania firmy pod rozporządzenie GDPR.

Zadzwonimy do Ciebie