Zostaw e-mail i dowiedz się jak Oracle ODA może rozwinąć Twoją firmę. 

ODA
Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Sprzęt

Pełne wsparcie techniczne

Pełne wsparcie techniczne

Wszystkie komponenty sprzętowe i programowe mają wsparcie techniczne Oracle, przez co możesz liczyć na pełne bezpieczeństwo i niezawodną pracę, gdy korzystasz z baz Oracle’a. Nie musisz martwić się o ewentualne problemy związane z konfiguracją czy funkcjonowaniem urządzeń.

 

Serwer, łączność sieciowa i storage

Oracle Database Appliance X6-2S to serwer 1U (One Rack Unit - RU), który zawiera 10-rdzeniowy procesor Intel Xeon E5-2630 v4, na którym możemy aktywować do 10 rdzeni, jak również 128 GB pamięci (maks. 384 GB) w jednym urządzeniu.

Oracle Database Appliance X6-2M oraz Oracle Database Appliance X6-2L to odpowiednio serwery 1U i 2U, które zawierają więcej rdzeni i pamięci. Oba urządzenia mają po dwa 10-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5-2630 v4, oferując dzięki temu możliwość aktywowania do 20 rdzeni. Dodatkowo zostały wyposażone po 256 GB pamięci (maks. 768 GB).

Oracle Database Appliance X6-2-HA to z kolei jedyne urządzenie z rodziny ODA, które udostępnia dwa serwery w podstawowej konfiguracji - każdy ma po dwa 10-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5-2630 v4, pozwalając na aktywowanie do 40 rdzeni, jak również 512 GB pamięci (maks. 1,5 TB).

Rodzina Oracle Database Appliance X6-2 to już piąta generacja platform bazodanowych ODA. Każdy system składa się ze sprzętu i oprogramowania - otrzymujemy zestaw gotowy do pracy, oszczędzając czas i pieniądze, które należałoby przeznaczyć na stworzenie i skonfigurowanie tego typu platformy samodzielnie. Można liczyć więc na proste wdrożenie, jak i pełne wsparcie techniczne po stronie Oracle'a. Na prezentowanej ilustracji widać, jak wygląda hierarchia urządzeń ODA z serii X6-2.

ODA to rozwiązania niezwykle wydajne. W świecie baz danych jednym z najważniejszych elementów jest dostęp do storage’u – czas odpowiedzi oraz przepustowość. Prace są wykonywane na danych, więc dział IT, chcąc zwiększyć produktywność, może przeprowadzać prace optymalizacyjne, które można sprowadzić do dwóch głównych aspektów: zmniejszenie ilości danych, które musimy odczytać (np. za sprawą kompresji), albo zwiększenie przepustowości związanej z przesyłaniem danych. W ODA stosowany jest nowy standard komunikacyjny – NVMe, który zapewnia o wiele większą przepustowość w porównaniu do SAS.

Przepustowość – przesyłanie danych, im szybciej, tym lepiej
Starsze rozwiązania Oracle ODA
SAS – 12 Gbps NVMe – 32 Gbps

Dodatkowo NVMe został zaprojektowany w taki sposób, aby móc obsługiwać większą liczbę kolejek – maksymalnie to 65 536 kolejek, każda z 65 536 poleceniami, w porównaniu do zaledwie 1 kolejki z 254 poleceniami w przypadku SAS. Oznacza to, że w systemach z NVMe nie dochodzi do tzw. degradacji wydajnościowej, która może pojawiać się w rozwiązaniach SAS, jeśli występuje dużo zapytań I/O (wejścia-wyjścia).

Co ważne, wszystkie komponenty sprzętowe i programowe ODA mają wsparcie techniczne Oracle, przez co możemy liczyć na pełne bezpieczeństwo i niezawodną pracę, gdy korzystamy z baz Oracle’a. To sprawia, że nie musimy martwić się o ewentualne problemy związane z konfiguracją czy funkcjonowaniem urządzeń.

Modele X6-2S, X6-2M i X6-2L

Systemy X6-2S, X6-2M i X6-2L zostały zoptymalizowane do pracy z bazami danych Oracle Database Standard Edition, Standard Edition One, Standard Edition 2 oraz Enterprise Edition (pojedyncze instancje). Z kolei system X6-2-HA jest dostosowany do pracy z bazą Oracle Database Enterprise Edition, przy jednoczesnym zachowaniu dynamicznego licencjonowania rdzeni i zwiększania możliwości systemu wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. To świetne rozwiązanie dla firm, które chcą skonsolidować wiele baz danych na wydajnej, skalowalnej platformie zapewniającej wysoką dostępność.

Kluczowe funkcje i cechy - modele X6-2S, X6-2M i X6-2L

 • W pełni zintegrowane i kompletne urządzenie bazodanowe
 • Bardzo wydajne nośniki SSD NVM Express (NVMe)
 • Obsługiwane bazy danych Oracle Database Standard i Enterprise Edition
 • Oprogramowanie Oracle Appliance Manager oraz interfejs webowy Web Console
 • Zautomatyzowane zarządzanie storage’em (Oracle Automatic Storage Management)
 • System plików Oracle ASM Cluster
 • Oracle Linux
 • Procesory Intel Xeon E5-2630 v4
 • Łączność sieciowa 10GBase-T i 10GbE SFP+

ODA X6-2 High Availability (HA)

Model dla najbardziej bardziej wymagających firm i klientów. Jeżeli potrzebujemy niezawodności pracy w systemie 24/7, a także pełną ochronę baz danych przed nieprzewidzianymi i nieplanowanymi przestojami (np. działamy w branży finansowej), wówczas możemy zaopatrzyć się w ODA X6-2 HA. Sprzęt ten został zaprojektowany właśnie w tym celu – aby zapewniać wysoką dostępność baz danych.

X6-2 HA jest zamknięty w obudowie typu Rack 6U (sześć półek) i zawiera dwa serwery. Każdy z serwerów został wyposażony w dwa 10-rdzeniowe procesory Intel Xeon E5-2630 v4, 256 GB pamięci, a także łączność sieciową 10-Gigabit Ethernet (10GbE). Serwery są ze sobą połączone poprzez standard InfiniBand (wielokanałowy interfejs o wysokiej przepustowości i krótkim czasie dostępu) i wykorzystują dyski SAS o wysokiej wydajności.

Model X6-2-HA oferuje możliwość wdrożenia zwirtualizowanej platformy opartej na rozwiązaniu Oracle VM. Firmy, które skorzystają z Oracle VM mogą lepiej przydzielać swoje zasoby do baz danych i aplikacji, które będą pracować na tym samym fizycznym serwerze. Zamiast wyłączyć nieużywane rdzenie serwera, możemy wykorzystywać je do obsługi innych obciążeń i zadań.

Kluczowe funkcje i cechy - model X6-2 HA

 • W pełni zintegrowane rozwiązania bazodanowe o wysokiej dostępności dla szerokiego zakresu zastosowań
 • Dostępna wirtualizacja Oracle VM
 • Obsługiwane bazy danych Oracle Database Standard i Enterprise Edition
 • Obsługa środowisk Oracle Real Application Clusters (RAC) lub Oracle Real Application Clusters One Node (RAC One Node)
 • Zautomatyzowane zarządzanie storage’em (Oracle Automatic Storage Management)
 • System plików Oracle ASM Cluster
 • Oracle Linux
 • Dwa serwery
 • Standard InfiniBand
Zadzwonimy do Ciebie