Zostaw e-mail i dowiedz się jak Oracle ODA może rozwinąć Twoją firmę. 

ODA
Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Zastosowania i możliwości

Urządzenia Oracle Database Appliance doskonale nadają się do poniższych zastosowań:

Oracle Database Appliance

OLTP

Przetwarzanie codziennych transakcji (On-Line Transactional Processing - OLTP), czyli rodzaj przetwarzania danych w systemach bazodanowych, gdzie operacje dokonywane są na bieżących (produkcyjnych) bazach danych firmy.

Dla przykładu, może to być system bankowy, który obsługuje odczytywanie i modyfikację salda rachunków klientów, czy też system finansowo-księgowy, który jest połączony z kasami fiskalnymi w supermarkecie. Przetwarzanie OLTP jest bardzo często stosowane, szczególnie w biznesie cyfrowym.

Podstawowe cechy w przypadku OLTP to wykonywanie dużej liczby zapytań pochodzących od wielu użytkowników (nierzadko to setki zapytań na sekundę), częste operacje dodawania, usuwania i modyfikacji pojedynczych rekordów oraz wymagany dostęp do aktualnych informacji. Systemy bazodanowe wykorzystujące OLTP powinny być zoptymalizowane pod kątem szybkiego wyszukiwania danych.

In-memory

In-memory (w pamięci) jest wysokowydajną i w pełni skalowalną technologią przetwarzania baz danych w pamięci, co umożliwia optymalizację wykorzystania pamięci masowej oraz wpływa na zwiększenie poziomu dostępności i bezpieczeństwa danych. Technologia ta pozwala klientom przyśpieszyć przetwarzanie transakcji (OLTP), a także zwiększyć wydajność bazy danych np. w zakresie analizy danych, raportowania i zarządzania hurtownią danych.

Jeśli wykorzystujesz w firmie aplikacje, w których czas odpowiedzi jest ogromnie ważnym czynnikiem, np. mobilna sieć reklamowa czy sieć sprzętu telekomunikacyjnego, zdecydowanie warto postawić na rozwiązanie in-memory. W przypadku baz in-memory przetwarzanie danych jest po prostu szybsze - podstawowe operacje, jak wyszukiwanie czy sortowanie, odbywają się wielokrotnie szybciej, ponieważ nie trzeba korzystać z powolnych kanałów wejścia/wyjścia obsługujących pamięć dyskową, lecz polegamy na pamięci RAM.

Hurtownie danych

Systemy ODA doskonale sprawdzą się w firmach, które tworzą własne hurtownie danych. Możesz liczyć na wiele korzyści z budowy hurtowni – te podstawowe to dostęp do zintegrowanej informacji o przedsiębiorstwie, co pomaga w podejmowaniu decyzji i wyraźnie ułatwia pracę specjalistom ds. marketingu, analiz i kadrze kierowniczej.

Ponadto hurtownie wykorzystywane są również w przypadku systemów CRM i aplikacji typu Business Intelligence. Te rozwiązania są obecnie coraz bardziej niezbędne, jeśli zależy nam na retencji klientów – zmniejszeniu liczby klientów odchodzących do konkurencji i poprawie lojalności.

Z kolei w sektorze bankowym hurtownie są źródłem danych dla systemów wykrywających oszustwa, np. podczas transakcji kartami kredytowymi. Firmy telekomunikacyjne mogą zaś wykorzystać hurtownię do tego, aby wywiązywać się z prawnego obowiązku przechowywania danych billingowych przez dłuższy czas, umożliwiając jednocześnie szybki dostęp do historii dla danego klienta.

Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób ODA i baza danych Oracle’a może pomóc ci w rozwoju i zarządzaniu firmą, skontaktuj się ze specjalistami Arrow ECS i umów na bezpłatną konsultację.

Zadzwonimy do Ciebie