Zostaw e-mail i dowiedz się jak chmura Oracle Cloud może rozwinąć Twoją firmę. 

Zamknij

Zostaw e-mail i dowiedz się, na jakie możliwości możesz liczyć. Zapewniamy bezpłatną analizę i doradztwo dotyczące Twojej firmy.

 

Chmura prywatna

Chmura prywatna

Rodzime firmy często wiedzą, jakie są zalety chmury i podoba im się model subskrypcyjny, bo ten dobrze wypada pod kątem ekonomicznym. Przeszkodą jest jednak przechowywanie danych poza Polską. Mimo że dostawcy zazwyczaj podkreślają, że dane nie opuszczają obszaru gospodarczego Unii Europejskiej, przedsiębiorcy są sceptyczni i nierzadko nie decydują się na wykupienie dostępu do usługi.

 

Twoja własna chmura

Rozwiązaniem jest chmura prywatna. Jeśli zdecydujesz się na taką chmurę, znika obawa związana z lokalizacją danych. Ale często pojawia się inna przeszkoda – koszt związany z wdrożeniem, zaprojektowaniem i utrzymaniem danego środowiska informatycznego. Niektóre firmy nie mogą sobie pozwolić na takie wydatki. Tu z kolei mamy kolejne ciekawe rozwiązanie – Oracle Cloud Machine.

Cloud Machine łączy w sobie korzyści związane z przetwarzaniem w chmurze z lokalnym usytuowaniem centrum danych w siedzibie twojej firmy. W ofercie Oracle Cloud Machine znajdziesz sprzęt, oprogramowanie i odpowiednie usługi, a całość dostępna jest w modelu abonamentowym (również dostęp do sprzętu). Więcej: Oracle Cloud Machine

W zależności od tego, na co się zdecydujesz, możesz liczyć na to, że zespół specjalistów dostarczy dla ciebie bezpieczne i stosunkowo niedrogie usługi PaaS oraz IaaS. Będziesz mógł również dostosować możliwości subskrypcji do swoich biznesowych potrzeb, a dodatkowo Oracle Cloud Machine w pełni współpracuje z rozwiązaniami oferowanymi przez Oracle Cloud. Możesz więc liczyć na duży wybór i elastyczność.

Decydując się na takie rozwiązanie nie musisz kupować sprzętu komputerowego, instalować oprogramowania, ani zarządzać systemem, przez co możesz liczyć zarówno na oszczędność czasu, jak i pieniędzy. Wszystkim zajmie się Oracle, a twoim zadaniem jest tylko wybór rodzaju usług świadczonych na platformie Oracle Private Cloud (chmura prywatna).

Jeśli w twojej firmie administratorzy baz danych wolą planować i zarządzać działaniami w chmurze prywatnej, oferta Private Cloud jest dla ciebie.

 

 

Co warto wiedzieć o chmurze prywatnej

Chmury dostępne są w kilku różnych wersjach: publiczne, prywatne i hybrydowe. Prywatne chmury to dobre rozwiązanie dla firm, które chcą zmniejszyć złożoność w swoim dziale IT, zabezpieczyć własne dane, a jednocześnie muszą przestrzegać norm regulacyjnych i branżowych.

Prywatne chmury dedykowane są dla jednej organizacji lub ew. dla kilku, ale działających w ramach „jednej społeczności”. Często są one tworzone i zarządzane przez informatyków danej firmy i działają w obrębie własnego firewalla (zapora sieciowa).

Zadzwonimy do Ciebie